تبلیغات
عشق یعنی ...

                    عشق یعنی ...

به نام خدای عاشقی ها

عشق یعنی لافتی الا علی
عشق یعنی رهبرم سید علی

"چادر در فرهنگ دیرینه ایرانیان بوده است"

 یك كارشناس مسائل دینی گفت: دست‌نوشته‌ها و نقاشی‌های تاریخی وجود ندارد كه زنان اشرافی از چادر استفاده می‌كردند بلكه آنها قصد داشتند این آداب و سنن را بشكنند؛ افرادی كه می‌‌گویند چادر پوششی اشرافی است، برخلاف تاریخ اظهار نظر می‌كنند.

حجت‌الاسلام محمود ریاضت در گفت‌وگو با فارس ،در ‌خصوص اظهارات اخیر مهدی كلهر مشاور سابق رسانه‌ای رئیس‌جمهور در ‌خصوص چادر مشكی اظهار داشت: در كتب فقهی و بر اساس روایات اهل‌بیت (ع) پوشیدن لباس مشكی به غیر از چادر، عبا و عمامه كراهت دارد و دین اسلام استفاده از آنها را استثنا كرده است. 
 
وی گفت: اهل‌بیت (ع) پس از شهادت امام‌حسین ‌(ع) به غیر از عبای مشكی هیچ عبای دیگری را برای خود تهیه نكردند ضمن اینكه در شرایع محقق هندی آمده است كه هنگام خواندن نماز پوشیدن لباس مشكی به غیر از عبا و عمامه مشكی برای مرد و چادر برای زن مورد كراهت قرار گرفته است. 
 
این كارشناس مسائل دینی ادامه داد: متأسفانه بعضی از گویندگان و سخنرانان، تریبونی در اختیارشان قرار می‌گیرد و صحبت‌هایی را برای جلب رضایت عده‌ای از مردم بیان می‌كنند كه این سخنان مورد غضب خداوند قرار می‌گیرند. 
 
وی در خصوص اینكه آیا چادر یك پوشش اشرافی است، افزود: چادر در فرهنگ دیرینه ایرانیان بوده و آثار باستانی از تخت جمشید نشان دهنده استفاده زنان از این پوشش است البته در دین زرتشت، مسیحیت و یهودیت نیز از این پوشش برای زنان استفاده می‌شد ضمن اینكه كیفیت حجاب با شكل چادر به ایران قدیم قبل از اسلام بر می‌گردد. 
 
ریاضت بیان داشت: دست‌نوشته‌ها و نقاشی‌های تاریخی وجود ندارد كه زنان اشرافی از چادر استفاده می‌كردند بلكه آنها قصد داشتند این آداب و سنن را بشكنند و روش جدیدی از پوشش ارائه دهند. 
 
این كارشناس مسائل دینی خاطرنشان كرد: افرادی كه اظهار می‌كنند چادر پوششی اشرافی است، در حقیقت بر خلاف تاریخ بیان می‌كنند. 
 
به نقل از رجا نیوز
پونیشا :: نیروی کار مجازی